Odstraňovanie pozadia z fotiek je jednou zo základných častí tvorby grafiky a vizuálov. Keďže mnoho aplikácií a programov dnes tvorbu grafiky sprístupňuje širokej verejnosti, vzniklo aj veľa rôznych nástrojov na automatické odstránenie pozadia. My sme si pre vás pripravili zoznam s bezplatnými, ako aj platenými nástrojmi na rýchle odstránenie pozadia. 

Platené

1. Adobe Photoshop

Jeden z najpoužívanejších programov na tvorbu a úpravu grafiky na tomto zozname nemôže chýbať. Existuje viacero možností ako vo Photoshope odstrániť pozadie, vrátane inteligentných nástrojov, ktoré pozadie sami rozoznajú a odstránia. Zároveň je možné manuálne doladiť akékoľvek chybičky krásy.

Photoshop môžete vyskúšať zdarma na 7 dní. Ak ste jednotlivec, používanie Photoshopu vás po ukončení skúšobnej verzie vyjde na 23,99 € – 35,99 € mesačne. Adobe však ponúka zľavy pre študentov, učiteľov, ako aj malé a stredné podniky. 

2. PIXLR

PIXLR ponúka zdarma automatické odstránenie pozadia na viacerých obrázkoch súčasne. Následne môžete nechať fotografiu bez pozadia alebo pridať pozadie v bielej či čiernej farbe. Ak však chcete potenciálne nedokonalý výsledok upraviť, budete potrebovať prémium účet. Jeho cena sa v závislosti od plánu pohybuje na cene 0,75 $ – 9,91 $ za mesiac.

3. Adobe Illustrator

Ďalšou skvelou aplikáciou na odstránenie pozadia z dielne Adobe je Illustrator. Oproti Photoshopu, ktorý je určený na prácu s rastrovou grafikou, sa Illustrator používa na úpravu vektorovej grafiky. Zvoľte si teda aplikáciu podľa formátu, s ktorým najčastejšie pracujete.

Poplatky a cenové plány sú pri Adobe Illustrator rovnaké, ako pri Photoshope.

Zdarma

1. PhotoRoom

S webovou aj mobilnou aplikáciou PhotoRoom pozadie odstránite ľahko a úplne zadarmo. Taktiež si okrem priehľadného pozadia môžete zvoliť aj akúkoľvek farbu. Výsledok môžete upraviť, no stiahnuť si ho môžete len v nižšej kvalite a s logom stránky.

Ak by sa vám táto aplikácia naozaj hodila a chcete v nej tvoriť kompletné grafiky, máte možnosť siahnuť po premium verzii a využívať všetky funkcie naplno.

2. Remove.bg

Ďalšia skvelá webová aplikácia, ktorá odstráni pozadie automaticky a za pár sekúnd je Remove.bg. Taktiež ponúka možnosť pozadie nahradiť vlastnou alebo jednou z odporúčaných fotografií, alebo si zvoliť farbu. Ak výsledok nie je 100%, môžete ho manuálne upraviť tiež zdarma bez obmedzení. 

Ak vás Remove.bg zaujme, môžete upgradedovať buď na predplatiteľský plán s cenami od 0,14 € za obrázok alebo platiť “za pochodu” s cenami od 0,40 € za obrázok.

3. YouCam Perfect

YouCam Perfect je mobilná aplikácia dostupná pre Android aj iPhone. Ide o multifunkčný editor fotografií, samozrejme vrátane odstránenia a nahradenia pozadia. Okrem bezplatných funkcií si priamo v aplikácii môžete zakúpiť aj rozšírenia.