Ak ste ešte nezaradili video do vašej marketingovej stratégie na sociálnych sieťach, urobte tak rovno v tejto chvíli. Videoprodukcia je však všeobecne skvelým marketingovým nástrojom. Ako na to, keď na videotvorbu nie ste odborník? Dnes už veľmi ľahko.

A to práve vďaka širokej ponuke užívateľsky prístupných programov a aplikácií. My sme pre vás vytvorili zoznam tých najlepších platených aj zdarma nástrojov na strih a úpravu videí.

Platené

1. Premiere Pro

Špička v tejto oblasti vedie aj na našom zozname. Nástroj Premiere Pro od Adobe je hádam tým najpoužívanejším na tvorbu videí. Vývojári pravidelne pridávajú nové nástroje a úpravy, takže sa najskôr dobre zoznámte s tými najnovšími možnosťami.

Ak neviete, či je pre vás tou správnou voľbou, môžete ho vyskúšať na 7 dní zadarmo. Ďalej si môžete zvoliť niektorý z platobných plánov, ktorých cena je v rozmedzí 23,99 € – 35,99 € na mesiac. Adobe ako aj pri ostatných aplikáciách ponúka zľavnené plány pre študentov, učiteľov, stredných a malých podnikateľov.

2. Corel VideoStudio

Ďalším z platených video nástrojov je Corel VideoStudio. Pýši sa najmä svojou prístupnosťou pre úplných začiatočníkov. Skúsiť si VideoStudio, vrátane minuloročných noviniek, môžete zadarmo na 30 dní. Oproti Adobe Premiere Pro za Corel VideoStudio zaplatíte iba jednorázovo, a to 89,00 €. 

3. Avid Media Composer

Program Avid Media Composer je taktiež veľmi široko využívaný v oblasti videoprodukcie. Jednou z jeho skvelých funkcií je napríklad nastaviteľné automatizovanie niektorých opakovaných krokov pri editácií videí. Jeho využitie je však najmä pri tvorbe dlhších video formátov. 

Ponúka viacero možností – bezplatná verzia First, pokročilejšia verzia pre jednotlivcov od 23,00 € za mesiac alebo verzia pre tímy od 49,00€ za mesiac. Pre obe verzie je k dispozícií aj skúšobná verzia. Avid Media Composer má okrem toho aj verziu pre väčšie podniky. 

Zdarma

4. DaVinci Resolve

Prvou z bezplatných aplikácií je DaVinci Resolve. Jej najväčšou výhodou je prepojenie viacerých funkcií, ktoré siahajú až za video úpravu a tvorbu. Predstavuje skĺbenie nástrojov, ktoré patria medzi najviac využívané pri tvorbe dizajnu všeobecne.

Okrem verzie zadarmo ponúka aj rozšírenie za jednorázovú sumu 342,00 €.

5. Vn Editor

Vn Editor je dostupný ako aplikácia pre Windows aj Mac a dokonca aj ako mobilná aplikácia pre Android a iPhone zariadenia. Na Google Play má aktuálne viac ako 100 miliónov stiahnutí, takže je dôkladne zákaznícky overená.

Vn Editor je dostupný úplne zadarmo, v aplikácii však máte možnosť za poplatky vylepšiť svoje možnosti videoprodukcie a editovania.

6. Kinemaster

Mobilná aplikácia Kinemaster je skvelou voľbou pre úpravu a tvorbu videí na sociálne siete. Nájdete v nej šablóny, databázu zvukov, hudby či efektov a profi nástroje na strih videí. To všetko zvládnete ovládať aj keď ste začiatočník a z pohodlia svojho telefónu.

V prípade záujmu si k bezplatnej verzii môžete dokúpiť ďalšie vymoženosti priamo v aplikácii.