September nám priniesol niekoľko zaujímavých digitálnych noviniek. Poďme sa spoločne pozrieť čo si internet, tento krát pre nás pripravil.

1. Roztrhlo sa vrece so zoznamkami?

Facebook mnoho ľudí doteraz využívalo ako zoznamovaciu platformu. Avšak Facebook cíti potrebu konkurovať iným zoznamovacím stránkam a tak prináša vlastný spôsob, ako využiť tento priestor.

Táto funkcia je už známa dlhšie, ale konečne sa dostala do fázy testovania. Názov dostane Facebook dating a môžeme sa na ňu tešiť koncom tohoto roka.

Priebeh

Vytvoríte si svoj vlastný profil, v ktorom si môžete vybrať, aké údaje chcete importovať. (fotografie, stories, osobné údaje,…) Váš profil bude utajený, takže vaši priatelia nemôžu zistiť, že túto službu využívate. Avšak môžete si pridať do databázy potencionálnych partnerov pridať 9 priateľov, s ktorými by ste chceli randiť. Okrem priateľov budete dostávať aj návrhy od zatiaľ neznámych kontaktov. Facebook Vám umožní týmto kontaktom poslať správu, prezrieť či olajkovať profil.

Na základe údajov, ktoré facebook o nás dlhodobo zbiera vie bližšie určiť, ktorý partner by sa k nám hodil. To vnímame ako obrovskú výhodu oproti ostatným zoznamovacím platformám ako je Tinder či Badoo.

2. Google stories pre Google photos

Po neúspešných pokusoch zo strany Google udržať krok s konkurenciou v oblasti sociálnych sietí, prichádzajú na scénu Google stories. Budú však fungovať odlišne a nebudú určené pre verejné publikum. Počiatočný názov je Memories. Názov presne odráža to, na čo je funkcia určená. Google týmto spôsobom bude ukazovať Vaše uložené spomienky z predchádzajúcich rokov, ktoré následne môžete zdieľať skrz iné aplikácie. Podobnú funkciu môžeme vidieť aj na Facebooku, kedy nám posiela upozornenia s výročiami priateľstva či spomienkami z minulých rokov.

3. Srdiečka opúšťajú instagram

Často riešená téma ohľadom odstránenia lajkov z instagramu je čím ďalej tým viac reálnejšie. Táto zmena zasiahne najmä influencerov, ktorí nebudú môcť vidieť počet srdiečok pod svojimi príspevkami. Aktuálne sa táto novinka testuje v 7 krajinách a mala by pomôcť predísť frustrácií z nízkeho počtu lajkov.

4. YouTube ako fashion kanál

Pred vyše dvomi týždňami YouTube oznámil novinku s názvom fashion. Mala by zahŕňať videá od populárnych tvorcov. Nie je prekvapením, že sa youtube uchýlil k tomuto riešeniu, pretože fashion je jednou z najväčších kategorií vôbec. Od roku 2014 do 2018 vzrástol počet beauty&fashion kanálov 6 násobne a minulý rok rok vygenerovali až miliardu videní. Takže ak teraz budete hľadať novú inšpiráciu či skúseného freelancera, ktorý môže vyzdvihnúť vašu značku, tak nájdete však na jednom mieste.

 

5. Ďalší spôsob na získavanie zamestnancov

LinkedIn prichádza s novinkou zameranou na jednoduchšie nájdenie vhodného freelancera či zamestnanca. Tento typ príspevku sa bude volať  “Find an expert”. Vyplníte si predom pripravenú šablónu a určíte aké kritéria by mal nový človek spĺňať.

 

Veríme, že tieto novinky využijete a budú pre Vás vhodným prínosom. Aké novinky najviac zaujali Vás? Napíšte nám do komentárov.