AdWords Editor je skvelý nástroj, ktorý nám zjednodušuje prácu s účtom AdWords. Vďaka nemu môžeme vykonávať úpravy aj offline a taktiež množstvo úprav dokážeme uskutočniť oveľa efektívnejšie. V tomto článku sa dozvieme, ako môžeme preesúvať jednotlivé kampane, reklamné skupiny, rozšírenia a iné časti z jedného AdWords účtu do druhého.

1. stiahnite si AdWords Editor

V prvom kroku si stiahnite AdWords Editor. Nájdete ho na tomto odkaze: AdWords Editor.

2. prihláste sa cez AdWords Editor do svojho AdWords účtu

Po otvorení AdWords Editora tak spravíte jednoducho kliknutím na “Účty” > “Pridať”. Ak používate MCC, tak máte všetky AdWords účty spolu. Ak nie, tak sa jednoducho prihláste rovnakým spôsobom do účtu z ktorého chcete premiestniť dáta a do účtu do ktorého chcete premiestniť dáta.

3. presun kampaní, reklamných skupín, reklám …

Teraz poďme na samotný presun. Je to celkom jednoduché. Otvorte si oba účty “Účet 1” a “Účet 2”. V prvom účte jednoducho označte to, čo chcete skopírovať (ctrl+c) a prejdite do účtu 2 a prilepte (ctrl + v). UPOZORNENIE: Ak kopírujete kampane, musíte byť v časti kampane, ak reklamné skupiny, tak v časti reklamné skupiny. Teda v oboch editoroch na rovnakom mieste. Ak premiestňujete kampane, jednoducho premiestníte zároveň aj všetky ďalšie údaje ako reklamy, reklamné skupiny a podobne.

4. Publikovať

V menu hore kliknite na “Odoslať”, vyskočí okno, kde zaškrtnite buď “všetky kampane” alebo označte len to, čo chcete odoslať.